მოდული 6
გაკვეთილის გეგმა
თემა -
მასწავლებლები:
სამოქალაქო განათლება: მარინა დოლიძე
კომპიუტერული ტექნოლოგიები (ICT): მაია გოგოტიშვილი
ინგლისური ენა: რუსუდან
რუსიეშვილი
ტრენინგის ინსტრუქტორი: ნათია სურგულაძე
დავალება:
მულტიკულტურალიზმი
CTEL გაკვეთილის
გეგმა N
გაკვეთილის მიზანი: გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლეები შეძლებენ მულტიკულტურალიზმის თემის
ირგვლივ მსჯელობას დაფიქრდებიან თუ რა გავლენას
ახდენს სილამაზის განსხვავებული სტანდარტები
ჯანმრთელობაზე და მოამზადებენ პრეზენტაციას prezi.com ის საშუალებით.
ქვე-მიზნები:
სამოქალაქო: მულტიკულტურალიზმის მნიშნელობის გაცნობიერება
კომპიუტერული ტექნოლოგიები (ICT): prezi.com
ში მუშაობა
ინგლისური ენა: მოსმენილი ტექსტის შინაარსის
გაგება და გადმოცემა
მასალები:
1.
https://www.mentimeter.com/s/2f1cf1ae4ec247188ee01f75b3a851e4/ca671a01882d/edit
2.
https://padlet.com/rusieshvilirusudan/oc7yqixe32om5p5o
3.
https://www.wordwall.net/resource/16639167/beauty-standards
4.
https://www.tricider.com/admin/2SRCY5hWCCN/CGYpj7NexSP
5.
power point presentation
6.
prezi.com presentation
სამოქალაქო :
კომპიუტერული ტექნოლოგიები (ICT):
ინგლისური:
შეფასება:
სამოქალაქო:
მარინა დოლიძე
კომპიუტერული
ტექნოლოგიები: მაია
გოგოტიშვილი
ინგლისური:
რუსუდან რუსიეშვილი
ტრენინგის
ინსტრუქტორი: ნათია
სურგულაძე
CTEL გაკვეთილის N
გაკვეთილის მიზანი: გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლეები
შეძლებენ მულტიკულტურალიზმის თემის ირგვლივ მსჯელობას დაფიქრდებიან თუ რა გავლენას ახდენს სილამაზის განსხვავებული სტანდარტები ჯანმრთელობაზე და მოამზადებენ პრეზენტაციას
prezi.com ის საშუალებით. |
||||
გაკვეთილის ეტაპები |
აქტივობები |
დრო (წუთები) |
საკლასო ენა |
|
მოთელვა: ინგლისური კომპიუტერული ტექნოლოგიები |
კომპიუტერული
ტექნოლოგიები : თემის
გამოსაცნობად მომზადებული ვიდეო |
4 |
უყურეთ ვიდეოს და გამოიცანით გაკვეთილის თემა |
|
აქტივობა 1 ინგლისური კომპიუტერული ტექნოლოგიები |
მოქალაქეობა : გაკვეთილის მიზნის გაცნობა ·
მასწავლებელი სთხოვს კლასს გადმოსცენ რა იციან მულტიკულტურალიზმის
შესაზებ. ·
menti.com
ის საშუალებით კითხვებზე პასუხის გაცემა ·
თემის ირგვლივ მსჯელობა |
|
|
|
აქტივობა 2 English ICT Civics: |
English teacher : მასწავლებელი იყენებს
შებრუნებული საკლასო ოთახის მეთოდს და მოსწავლეებს უგზავნის ვიდეოს რამოდენიმე
დღით ადრე padlet.com და word wall რესურსის საშუალებით ამოწმებს რამდენად გაიგეს ნანახი მასალა მასწავლებელი აძლევს დეტალურ ინსტრუქციას
როგორ უნდა იმუშაონ პრეზენტაციაზე მოსწავლეები ნაწილდებიან
ჯგუფებში და იწყებენ მუშაობას |
7 |
|
|
აქტივობა 3 ICT Civics |
ICT teacher აჩვენებს მოსწავლეებს როგორ
უნდა იმუშაონ prezi.comზე |
6 |
|
|
შეფასება |
მოსწავლეები ქმნიან პრეზენტაციას სილამაზის სტანდარტებზე მათ გავლენაზე ადამიანის ჯანმრთელობაზე |
|
|
|
შეჯამება |
მოსწავლეები აფასებენ
საკუთარ თავს შეფასების რუბრიკის მიხედვით www.tricider.com |
|
|
|
|
|
|||
Self assessment rubric:
ü I was able to accurately answer
questions posted by Teacher
ü I am completely prepared. Read very
seldom
ü I spoke clearly and distinctly
ü Time limit – presentation was about two minutes long
ü Visual aids are well prepared,
informative, effective
ü All sources were accurately
documented in the desired format
No comments:
Post a Comment