გაკვეთილის მიზანი
გაკვეთილის მიზანი: გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლეები შეძლებენ მთავრობის წევრების
მოვალეობების და ძალაუფლებების გაანალიზებას. შექმნიან პრეზენტაციას
თემაზე „ მე რომ მინისტრი ვიყო“
ქვე-მიზნები:
სამოქალაქო: მოსწავლეები იმსჯელებენ მთავრობის წევრების უფლება მოვალეობებზე
ინგლისური ენა: შეისწავლიან გრამატიკულ მასალას „ conditionals”
კომპიუტერული ტექნოლოგიები (ICT): შექმნიან პრეზენტაციას google.slide ის გამოყენებით თემაზე „ მე რომ მინისტრი ვიყო“
მასალები:
1.
https://www.mentimeter.com/s/aa9b71a7edf691805b0b59caa1d5c988/90e045d8cd7e/edit
3.
https://padlet.com/rusieshvilirusudan/jrhzf4yb435ds0ul
4.
გაკვეთილის
მიზანი: მოსწავლეები იმსჯელებენ მთავრობის წევრების უფლება
მოვალეობებზე შეისწავლიან გრამატიკულ მასალას „ conditionals”,პრეზენტაციას google.slide
ის გამოყენებით თემაზე
„ მე რომ მინისტრი ვიყო“ |
||||
გაკვეთილის ეტაპები |
აქტივობები |
დრო (წუთები) |
საკლასო ენა |
|
მოთელვა: სამოქალაქო განათლება |
ა. თემის გამოცნობა, მოსწავლეები სურათის საშუალებით გამოიცნობენ
გაკვეთილის თემას ბ. მიზნის და შეფასების კრიტერიუმების გამოცნოობა |
|
სურათის მიხედვით გამოიცანი გაკვეთილის თემა |
|
აქტივობა 1 სამოქალაქო განათლება |
წინარე ცოდნის გაღვივება mentimeter.com ის საშუალებით მოსწავლეები
პასუხობენ რამოდენიმე შეკითხვას მმართველობის ფორმებთან დაკავშირებით |
|
გადადით მოცემულ ლინკზე და აირჩიეთ სწორი პასუხი |
|
აქტივობა 2 სამოქალაქო განათება |
მასწავლებელს კითხვა პასუხის საშუალებით მიყავს
მოსწავლეები დასკვნამდე რა არის დემოკრატიის მახასიათებელი |
|
მასწავლებლის კითხვები მოსწავლეების პასუხები |
|
აქტივობა 3 ინგლისური |
მოსწავლეები უყურებენ
მასწავლებლის მიერ მომზადებულ პრეზენტაციას, სადაც საუბარია მთავრობის ძირითად
მახასიათებლებზე და მთავრობის წევრების მოვალეობებზე |
|
უყურეთ ვიდეოს და დაფიქრდით მთავრობის წევრების მოვალეობებზე |
|
აქტივობა 4 ინგლისური |
მოსწავლეები დაფიქრდებიან
ქვეყანაშ არსებულ პრობლემებს და ჩაწერენ იმ სამინისტროს გრაფაში, რომელსაც
ევალება ამ პრობლემის მოგვარება. |
|
დაწერეთ ჩვენს ყვეყანაში არსებული პრობლემები იმ სამინისტროს გრაფაში
რომელსაც ევალება მათი მოგვარება |
|
აქტივობა 5 ინგლისური |
ა. მასწვლებელი ბარათის
საშუალებით უხსნის მოსწავლეებს SECOND CONDITIONAL. |
|
ყურადღებით გაეცანით ბარათზე არსებულ ინფორმაციას |
|
აქტივობა 6 კომპიუტერული ტექნოლოგიები |
მასწავლებელი უხსნის მოსწავლეებს google.slide ში მუშაობის პრინციპებს |
|
|
|
აქტივობა 7 |
მასწავლებელი უხსნის თუ რა თემაზე უნდა შექმნან |
|
|
|
|
|
|||
შეფასების რუბრიკა
კრიტერიუმები |
ძალიან
კარგი |
კარგი |
საჭიროებს
მუშაობას |
მოსწავლე მსჯელობს მთავრობის წევრების
უფლება მოვალეობებზე |
მოსწავლე
ერთვება დისკუსიაში არგუმენტირებულად აფიქსირებს მის აზრს |
მოსწავლე
მოონაწილეობს დისკუსიაში |
მოსწავლეს
უჭირს დისკუსიაში მონაწილეობა |
ნასწავლი გრამატიკული მასალის გამოყენებით შეადგენენ 5 წინადადებას განსხვავებებზე |
ნასწავლი
გრამატიკული მასალის გამოყენებით შედაგენენ
5 წინადადებას |
ნასწავლი
გრამატიკული მასალის გამოყენებით შედაგენენ
4 წინადადებას |
ნასწავლი
გრამატიკული მასალის გამოყენებით შედაგენენ
2 წინადადებას |
შედგენილ წინადადებებს წარადგენენ google.slide
ცხრილის საშუალებით |
მოსწავლეს
google.slide საშუალებით შეუძლია ცხრილის შექმნა, ტექსტის ჩასმა და რედაქტირება |
მოსწავლეს
google.slide საშუალებით შეუძლია ცხრილის შექმნა, ტექსტის ჩასმა მაგრამ
უჭირს ტექსტის რედაქტირება |
მოსწავლეს
google.slide საშუალებით უჭირს
ცხრილის შექმნა და ტექსტის ჩასმა
|